Processor : Intel Core Ultra 7 Processor 265F 2.4GHz (30MB Cache, up to 5.3GHz, 20 cores, 20 Threads)
Design : Form Factor – Gaming tower, Size – 58L| 850W power supply (80+ Gold, peak 900W) | Color : Black | 18 Kg weight
Memory : 32GB DDR5 RAM | Storage : 2TB M.2 2280 NVMe PCIe 4.0 SSD
Graphics : NVIDIA GeForce RTX 5070 PRIME 12GB GDDR7 : 3xDP, 1x HDMI | Cooling : Liquid Cooler
Includes : Gaming RGB Keyboard(USB) & Gaming RGB Mouse(USB)
Specification
Overview
Processor
Display
RAM
Storage
Video Card
Connectivity
Features
Battery
General
Description
(as of May 08, 2026 01:06:23 UTC – Details)